Soundtracki

Czyli to, czego fani słuchają najchętniej :)
Awatar użytkownika
Zdoon
Kontaktowanie:

Soundtracki

Postautor: Zdoon » 01.09.2010, 20:41

Wiem, że temat nie do końca zgodny z działem ale do żadnego innego nie pasował więc będzie w ,,Filmy" :)

Co myślicie o ścieżkach dźwiękowych z filmów (niekoniecznie Star Wars). Ja osobiście bardzo lubię te płyty. Tym bardziej, że kunszt kompozytorski Johna Williams'a nie podlega dyskusji. Sam posiadam soundtrack z sześciu części sagi oraz filmu Clone Wars i muszę przyznać, że taka popołudniowa albo weekendowa sesja muzyczna to balsam dla duszy :) Szkoda tylko, że w Polsce płyty z muzyką filmową (m.in. Star Wars) to dość rzadki towar, który do tego sporo kosztuje.

Czy Wy też lubicie tę muzykę? Wiele osob twierdzi np. że film i ścieżka dźwiękowa osobno tracą na uroku. Cóż, film bez dźwięku to kiepski pomysł, ale słuchanie samej muzyki jest według mnie bardzo przyjemne :)

A może macie jakiś ulubiony utwór z Gwiezdnych Wojen?
Niech Moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 02.09.2010, 12:15

Soundtracki to muzyka przeznaczona dla mnie :D 80% czasu słuchania jakiejś muzyki poświęcam właśnie na słuchanie soundtracków, muzyka do filmów jest zazwyczaj bardzo dopracowana i powiązana z pewnym specyficznym dla danego obrazu klimatem. Tym lepiej jeśli świetny film idzie w parze z dobrą muzyką ale zdarza mi się słuchać muzyki z filmów do których nie chciałbym wracać.

Co do ulubionych twórców to z bólem przyznaję, ale jednak cenię sobie bardziej prace Hansa Zimmera niż Johna Williamsa (Williams zajmuje u mnie drugie miejsce). Obecnie zasłuchuję się właśnie w muzyce z "Incepcji" stworzonej przez tego pierwszego. Poza tą dwójką do moich ulubionych kompozytorów należą: Ennio Morricone, David Arnold, Harry Gregson Williams i Patrick Doyle.

A co do ulubionych utworów.. rozpiszę się innym razem o utworach i konkretnych soundtrackach :)
I am Revan reborn, And before me you are nothing.
Awatar użytkownika
Czysty
Były Opiekun Zakonu

Postautor: Czysty » 09.09.2010, 10:26

Awatar użytkownika
Merduk
Dziadek Zakonny
Kontaktowanie:

Postautor: Merduk » 10.09.2010, 17:07

Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Re: Soundtracki

Postautor: Kasandra » 02.04.2017, 12:43

Marsz imperialny jest moim ideałem (oraz dzwonkiem do telefonu). Powszechnie rozpoznawany u większości ludzi, nawet tych, którzy "Gwiezdnych Wojen" nie lubią. Zawsze kojarzy mi się z najbardziej epickimi scenami. Tak jak to w pewnym memie o D. Vaderze było...
"Możesz być zaje*isty, ale nigdy nie będziesz tak zaje*isty, że zawsze kiedy wchodzisz do pokoju leci epicka muzyka"

May the Force be with you. Always.
miaq1
Kontaktowanie:

Re: Soundtracki

Postautor: miaq1 » 26.08.2018, 15:14

To był piękny kawałek! :)

Wróć do „Muzyka SW”