The Clone Wars

Tutaj lądują filmy tylko z naszego ulubionego uniwersum :)

Czego spodziewasz się po The Clone Wars?

dno i ciągnięcie starej serii dla zysku
6
19%
dno, ale ratuje je muzyka
0
Brak głosów
nie będzie źle, choć wielkich nadziei w tym nie pokładam
5
16%
Dobrze
10
31%
Jedynym dobrym jest fabuła
2
6%
świetnie i tylko tak dalej
9
28%

Liczba głosów: 32
aved

The Clone Wars

Postautor: aved » 18.05.2007, 18:01

Ten topic posłuży, by trochę pospekulować.

Po informacji, że w serialu ma wystąpić "Uczennica Anakina" byłem raczej zdziwiony. Nikt taki nie pojawia się w Yoda: Mroczne Spotkanie czy Labirynt Zła. Ani też Anakin nie wspomina jej w Rise Of Darth Vader. Wspomina Obi-Wana, Padmę... swojej uczennicy nie.

Grafika byłą dla większości niemiłym zaskoczeniem, mnie pocieszyłą, bo spodziewałem się takiej jak w starym Clone Wars. Mimo wszystko myśl, że identycznie bogliby spreparować epizody VII-IX przeraża.

The Clone Wars zaskakuje we wszsystkim, więc i w muzyce. Irlandzki podkład ma więc zastąpić Willamsa. Przyjmuję to raczej z przymrużeniem oka, nie dla tego, że nie lubię irlandzkiej, ale dla tego, że Williamsa przecież zastąpić się nie da. Mogliby się jakoś serialem kopmpozytorzy podzielić..

Fabuła maluje się za to nieźle, pierwsza seria trzymała poziom, a jeśl jeden odcinek napisał autor Karmazynowego Imperium, to tylko polepsza całość.
Czego więc spodziewamy się po The Clone Wars?
Awatar użytkownika
Aaryndo Kinree
Kontaktowanie:

Postautor: Aaryndo Kinree » 18.05.2007, 18:09

Hmm... Osobiście nie podkładam w tym serialu zbyt wielkich nadziei. Traktuje to jako taki sympatyczny przerywnik w czasie oczekiwania na serial aktorski. Ale obym się pozytywnie rozczarował :P
Nie słyszałem zbyt wiele o seriialu, czytałem jedyne notke na bastionie, a to ze względu na niewielką ilość wolnego czasu, który pozwoliłby mi zająć się moimi zainteresowaniami (a przynajmniej SW, bo z czegoś zrezygnować musiałem, a wolałem żeby nie było to coś, co może zaowocować w przyszłości, wiem wiem, ostatnio zbyt poważnie podchodze dowszystkiego, ale może to za sprawą kompleksów :P )

Wracając do tematu, mam nadzieję, że serial nie będzie drugorzędny, le że będę czekał na każdy kolejny odcinek tak jak czekałem na Prison Break czy Heroes... A że obowiązkowo w miarę możliwości muszę przykleić się do czegoś, co ma logo SW, to nie omieszkam regularnie oglądać serialu :P
aved

Postautor: aved » 18.05.2007, 18:21

Aaryndo Kinree pisze:A że obowiązkowo w miarę możliwości muszę przykleić się do czegoś, co ma logo SW, to nie omieszkam regularnie oglądać serialu :P

Oh, wątpię, by ktoś, kto odwiedza tę stronę zaniedbał serial. Chyba żeby było to ostateczne dno, dno.

Zachowam się teraz jak prawdziwa postać z EU, i powiem:"I have bad feeling about it".

By admin:
Czy ty wogóle wiesz czym jest ortografia?? Jeśli nie to użyj WORDa. A jak ci podkreśli słowo takim czerwonym ślaczkiem, wówczas oznacza to, że popełniłeś jakiś błąd który powinieneś poprawić. Takie błędy ortograficzne aż rażą w oczy, a mnie zaczyna się wydawać, że staję się wtórnym analfabetą.

Niestety nic na to nie poradzę. Mój komputer jest za głupi, by otworzyć dwa programy naraz, więc z worda skorzystać nie mogę. Przepraszam za wszelkie zaistniałe problemy, które, jak mam nadzieję, więcej nie wystąpią (wiem, że pusto to brzmi).
Ostatnio zmieniony 19.05.2007, 09:36 przez aved, łącznie zmieniany 2 razy.
Mortal

Postautor: Mortal » 18.05.2007, 18:45

Aved pisze:Zachowam się teraz jak prawdziwa postać z EU, i powiem:"I have bad feeling about it".

Czemu z EU? W filmach się też to pojawia bardzo często :)

A co do serialu? Clone Wars 2D był dla mnie mistrzostwem, wychowałem się na wszelkich Dexterach, Jonnych Bravo itd. z Cartoon Network pochodzących od mistrza Genndiego Tartakovskiego, więc nie zawiodłem się. Charakterystyczna kreska, humor, jak dla mnie bomba.

Co do fabuły, to w sumie się zobaczy, jak na razie nie ma co na ten temat dywagować, a takie rzeczy, że w książkach o tym nie ma a w grze/filmie/etc. to się pojawia to nic nowego, każdy chce wcisnąć coś unikalnego, a że większość rzeczy jest tak dokładnie opisana, to jest problem.

Wygląd postaci? Tragiczny, jeżeli to jest Anakin i Obi-Wan, to ja dziękuję... Jak na razie to nie spotkałem się z przychylną opinią, może zmienią ich wygląd, jak zobaczą reakcje fanów?

OFFTOP: Aved, nie wykłócaj się tak na Ossusie, szczególnie jeżeli chodzi o ortografię :)
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 18.05.2007, 21:13

Jeśli chodzi o ten plakat to nie podobał mi się. Może dlatego, że nie lubię grafiki 3D a może dlatego, ze odwzorowanie postaci jest po prostu słabe. Mam nadzieję, że w połączeniu z animacją wyjdzie lepiej.

Co do pogłosek o "uczennicy" to jest mnóstwo możliwości na rozwiązanie tego tak aby było to sensowne. Liczę na to, ze nie wybiorą najgorszej z nich czyli opcji wprowadzenia Padawanki Anakina.

Serial dziać się będzie w ciekawym okresie w którym można jeszcze dużo elementów umiejscowić więc scenariusz powinien trzymać poziom. Ba.. chociaż akcja powinna być wartka. Zbyt dużych nadziei z nim nie wiążę, wolę się przyjemnie rozczarować niż zawieść jak na ROTS.
I am Revan reborn, And before me you are nothing.
aved

Postautor: aved » 19.05.2007, 13:02

Rusis pisze:Jeśli chodzi o ten plakat to nie podobał mi się. Może dlatego, że nie lubię grafiki 3D a może dlatego, ze odwzorowanie postaci jest po prostu słabe. Mam nadzieję, że w połączeniu z animacją wyjdzie lepiej.

No już nie przesadzaj, aż tak źle nie jest (tylko Yoda taki tak dziwny jest tutaj). Dawno wiedzieli wszyscy, że ma to być grafa 3D, więc nie ma co się dziwić. 3PO i R2 będą museli wyjść pięknie, rysunki są stanowczo lepsze jak te wpierwszej serii, gdzie postacie porażały gorzej niż polski bimber, a background był niezły. Patrząc na ten plakat stwierdzam, że można spodziewać się podobnego wrażenia, a miliony widzów nie będących fanami SW na pewno uzna rysunki za wspaniałe.

Ja tu ze sprostowaniem małym takim. Bo na tym plakacie, ta postać w tle to Twii'lekk, nie Twii'lekanka, jeswt to więc raczej uczeń niż uczennica Anakina. Swoją drogą trochę szkoda, wolałbym zobaczyć jakąś "Jedajkę" (tak mówi kilku mi znanych pięciolatków). A np. w KOTOR Twii'lekki nie tylko sztucznie wyglądały, ale wogóle były takie jakieś sztuczne. Dlatego bardziej nastawiałbym się na uczennicę.

Osobiście bardziej niż w TCW pokładałbym nadzieję w TFU, czy tajemniczych filmach telewizyjnych. I w książkach Starorepublikańskich oraz SW po LOTF.

Z punktu widzenia marketingu ważne jest, aby CW i TCW były postrzegane oddzielnie, stąd też mamy nową grafę, muzykę, tytuł...

PS.
Aved pisze:Zcachowam się teraz jak prawdziwa postać z EU i powiem: I have bad feeling about it.

Mortal pisze:Czemu z EU? W filmach też się to bardzo częśto pojawia.

Bo wszystkie role w filmach są już obsadzone..
Khaine

Postautor: Khaine » 19.05.2007, 14:35

Ja nigdy nie darzyłem wojen klonów wyjątkową sympatią. W tej serii sprawa wygląda dla mnie jeszcze gorzej. Animacja jest paskudna. Postacie takie niekształtne. Juz plakat mnie odpycha od tego.
Mortal

Postautor: Mortal » 19.05.2007, 17:22

Aved pisze:No już nie przesadzaj, aż tak źle nie jest (tylko Yoda taki tak dziwny jest tutaj). Dawno wiedzieli wszyscy, że ma to być grafa 3D, więc nie ma co się dziwić. 3PO i R2 będą museli wyjść pięknie, rysunki są stanowczo lepsze jak te wpierwszej serii, gdzie postacie porażały gorzej niż polski bimber, a background był niezły. Patrząc na ten plakat stwierdzam, że można spodziewać się podobnego wrażenia, a miliony widzów nie będących fanami SW na pewno uzna rysunki za wspaniałe.

Jesteś pierwszy, któremu podobają się te postaci, jakiś ewenement xD

A pierwsza seria miała obrazki genialne, pooglądałbyś najlepszy serial animowany na świecie - Dexter's Laboratory, to byś wiedział dlaczego mnie tak pasjonowały :) Ale w sumie gusta "estetyczne" każdy ma inne, więc nie ma o czym gadać.
aved

Postautor: aved » 19.05.2007, 18:38

Mortal pisze:Jesteś pierwszy, któremu podobają się te postaci, jakiś ewenement xD

A pierwsza seria miała obrazki genialne, pooglądałbyś najlepszy serial animowany na świecie - Dexter's Laboratory, to byś wiedział dlaczego mnie tak pasjonowały :) Ale w sumie gusta "estetyczne" każdy ma inne, więc nie ma o czym gadać.

Nie powiedziałem, że mi się podobają.
Te z pierwszej serii wyglądały nieźle na tle innych kreskówek, ale jako osoba, którą poziom inteligencji Laboratorium Dextera poraża, porównywałem je raczej do rysunków MCFarlene'a lub J.R. Romity. I marvelowskich kreskówek, które były po prostu na podstawie rzeczywistości lu dzieł artystów komiksowych.
TCW też nieźle wychodzi na takim tle, przy czym podczas gdy rzesze półinteligentów spędzających cały czas wolny na cartoon network oceni rysunki wysoko, a fani pozostaną niezadowoleni, ale śledzący fabułę, LucasArts zarobi kilka następnych milionów.

Nikt nie zaprzeczy, że każdy ma inny gust, ale prawdą jest też, że istnieją rysunki, które nie podobają się nikomu, i rysunki, o których nikt nie powie , że są po prostu brzydkie (patrz Stive Ditko, Todd McFarlene, J.R. Romita).
Awatar użytkownika
Kaelder Dherven
Komandor ARC
Kontaktowanie:

Postautor: Kaelder Dherven » 19.05.2007, 19:07

Mortal pisze: A pierwsza seria miała obrazki genialne, pooglądałbyś najlepszy serial animowany na świecie - Dexter's Laboratory, to byś wiedział dlaczego mnie tak pasjonowały :) Ale w sumie gusta "estetyczne" każdy ma inne, więc nie ma o czym gadać.

Wybacz, ale w tym wypadku bym polemizował :P Jest dziesiątki kreskówek i anime, które mają o wiele lepszą kreskę niż Laboratorium Dextera. Co jak co, ale najlepszą kreskę robią Japończycy, i dało się to doskonale zauważyć przy kilkunastu dobrych anime, które zrobili. Humor i fabuła, są raczej niskiej jakości, a dodając do tego fakt, że odcinki stają się już trochę naciągna i specjalnie wydłużane, tylko wg. mnie działa na niekorzyść. No, ale cóż gusta są różne....

A jeśli chodzi o CW, to byłem strasznie zadowolony, gdy zostało wypuszczone kilkanaście odcinków, które mimo często naciąganych akcji, były dosyć ciekawe i pełne zaskakujących momentów. Jestem więc pozytywnie nastawiony odnośnie TCW, ale czas pokaże czy moja wiara w ten serial nie została wystawiona jedynie na próbę.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tam || Jam jest Hermes, własne skrzydła pożerając, oswojon zostałem...

Członek ŁFSW - Łódzki Fanklub Star Wars
www.lfsw.pl
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 20.05.2007, 09:10

Aved pisze:No już nie przesadzaj, aż tak źle nie jest

Powiedział człowiek, który na temat tego plakatu jeszcze wczoraj wieczorem napisał na Bastionie: " Grafa wygląda, jakby jakiś pies oznaczał tam teren.". Dobrze być konsekwentnym.

(tylko Yoda taki tak dziwny jest tutaj).

IMO jest źle. Yoda, Anakin i Obi-Wan wyglądają baaardzo słabo. Windu jakoś się jeszcze broni (choć też nie jest to ideał).

Dawno wiedzieli wszyscy, że ma to być grafa 3D, więc nie ma co się dziwić.

Ależ ja się nie dziwię. Jedyne co zauważyłem, na temat grafiki 3D to to, że za nią nie przepadam. Ale nawet jeśli brać pod uwagę grafikę 3D to widziałem wiele razy lepiej dopracowane postacie.

3PO i R2 będą museli wyjść pięknie

No, rzeczywiście, super. Biorąc pod uwagę, że roboty są jednym z prostszych elementów do zrobienia - jako, że nie trzeba uwzględniać ani mimiki twarzy ani zachowania ubrania podczas ruchów.

rysunki są stanowczo lepsze jak te wpierwszej serii, gdzie postacie porażały gorzej niż polski bimber

Nie powiem, żeby kreska pierwszej serii mnie zachwycała ale wpisywała się ona w pewną konwencję. I w niej radziła sobie nieźle. Przy obecnych nie widzę żadnego uzasadnienia tego stanu rzeczy. Są IMO gorsze ale to też kwestia gustu. Nie chcę aż tak bardzo krytykować tylko po jednym plakacie więc z największa dozą krytyki wstrzymam się chociaż do trailera :).

Bo na tym plakacie, ta postać w tle to Twii'lekk, nie Twii'lekanka

A jakim cudem to rozpoznałeś? Tylko nie mów, że używając powiększenia tego plakatu bo na tej zasadzie mogę powiedzieć, że to zmutowany Togrut ;]

Kael pisze:Co jak co, ale najlepszą kreskę robią Japończycy, i dało się to doskonale zauważyć przy kilkunastu dobrych anime, które zrobili.

I z tym się zgodzę :). O wiele bardziej wolałbym aby za zrobienie tego serialu zabrało się jakieś japońskie studio.
Awatar użytkownika
Darsha
Jedi Master
Kontaktowanie:

Postautor: Darsha » 20.05.2007, 09:45

Aż sobie obejrzałam plakat, o który sie tak tu kłócicie i....
powiem, że jest on śmieszny :lol: Kenobi i Anakin niczym modelki...30cm w talii :D masakra. Mace nawet spoko, ale może tylko dlatego, że stoi bokiem xD. Najlepiej to im wyszly klony. Może to kwestia przyzwyczajecia ale poprzednie postacie z CW bardziej mi sie podobaly, choć też były śmieszne: Kenobi- Wiking i Padme- mangowa lalunia =]

I z tym się zgodzę Smile. O wiele bardziej wolałbym aby za zrobienie tego serialu zabrało się jakieś japońskie studio.

OMG i mieli by oczy na pół twarzy? i mimike iksowo "xD" kropkową? :D
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 20.05.2007, 10:02

Darsha pisze:OMG i mieli by oczy na pół twarzy? i mimike iksowo "xD" kropkową? :D

Niekoniecznie :) Oczy czy mimika to kwestia dogadania pomiędzy Lucasem a studiem. Natomiast często kreska, sposób rysowania postaci, tła, akcji i wieeelu innych elementów w japońskich produkcjach mnie po prostu powala. A w przypadku produkcji ze Stanów ma to rzadko miejsce.
Co prawda w ten serial niby jest zaangażowana grupa z Singapuru jakaś ale chyba bardziej jeśli chodzi o rozwiązania techniczne niż dokłądny koncept grafiki. (nie chcę gdybać zanim nie powstanie co i kto dokładnie robił).
Awatar użytkownika
Aaryndo Kinree
Kontaktowanie:

Postautor: Aaryndo Kinree » 20.05.2007, 10:31

Darsha pisze:OMG i mieli by oczy na pół twarzy? i mimike iksowo "xD" kropkową? :D [/color]

Gdzieś ponad rok temu widziałem film animowany w stylu manga o dziewczynie która dużo strzelała i miała przyjaciela robota, który był kiedyś człowiekiem... Kreska choć dwuwymiarowa była nawet niezła, taka animacja według mnie byłaby dużo lepsza niż ta 3d który została zaprezentowana... (Wiem, że ten film to było coś głośnego i wielu pewnie będzie wiedzieć o co chodzi i sie dziwić że nie znam tytułu, na swoje wytłumaczenie powiem tyle, że nie jestem fanem ani nawet sympatykiem mangi, podchodzę do niej z nastawieniem chłodno-neutralnym)

Słysząc pierwsze zapowiedzi na temat serialu z animacją 3d myślałem, że będzie to grafika pokroju Final Fantasy: The Advent Child (nie zaatakujcie mnie jak zrobiłem jakiś błąd w tytule :P) No niestety, jedyna nadzieja w fabule i kreatywności twórców.. nie przekreślajmy jeszcze serialu nie widząc nawet pierwszego odcinka...
Awatar użytkownika
Darsha
Jedi Master
Kontaktowanie:

Postautor: Darsha » 20.05.2007, 13:35

Mi się podoba grafika w tych wszystkich kinowych bajkach, typu Shrek, Epoka Lodowcowa, Madagaskar itd... Widać, że nie są to rysunki wykonane na odwal i moim zdaniem jeżeli chodzi o postacie zwierzęce to są bezbłędne :) Nie są to rusynki robiące z bohaterów kiepskiej jakości karykatury, tak jak w przypadku tego plakatu...
Ostatnio zmieniony 20.05.2007, 13:42 przez Darsha, łącznie zmieniany 1 raz.
Mortal

Postautor: Mortal » 20.05.2007, 13:42

Aved pisze:Te z pierwszej serii wyglądały nieźle na tle innych kreskówek, ale jako osoba, którą poziom inteligencji Laboratorium Dextera poraża, porównywałem je raczej do rysunków MCFarlene'a lub J.R. Romity. I marvelowskich kreskówek, które były po prostu na podstawie rzeczywistości lu dzieł artystów komiksowych.
TCW też nieźle wychodzi na takim tle, przy czym podczas gdy rzesze półinteligentów spędzających cały czas wolny na cartoon network oceni rysunki wysoko, a fani pozostaną niezadowoleni, ale śledzący fabułę, LucasArts zarobi kilka następnych milionów.

Panie, skąd się Pan tu wziął? Adresatem "Gwiezdnych wojen" też są te Twoje półinteligentne rzesze, bo ich jest najwięcej. Taki lekki humor jest idealny na odprężenie po ciężkim dniu, to ma być rozrywka, która pozwoli mózgowi odpocząć na trochę. Równie dobrze można by powiedzieć, że niech nie rysują ich Ci Twoi artyści, bo przy malarzach ala da Vinci, czy inny wielcy, wychodzą marnie.

Kael pisze:Wybacz, ale w tym wypadku bym polemizował Razz Jest dziesiątki kreskówek i anime, które mają o wiele lepszą kreskę niż Laboratorium Dextera. Co jak co, ale najlepszą kreskę robią Japończycy, i dało się to doskonale zauważyć przy kilkunastu dobrych anime, które zrobili. Humor i fabuła, są raczej niskiej jakości, a dodając do tego fakt, że odcinki stają się już trochę naciągna i specjalnie wydłużane, tylko wg. mnie działa na niekorzyść. No, ale cóż gusta są różne....

Ła, jeżeli mówić o samej kresce to wiadomo, ale mi chodzi o całokształt, klimat. Wiadomo, że całkiem inne wrażenie daje uproszczona kreska z Simpsonów, a inne fotorealistyczne rysunki z Dalekiego Wschodu.

Ale fakt, faktem, że kreska w serialu najważniejsza nie jest, rację ma Rusis, poczekajmy do pierwszego trailera, który pokaże nam, czy serial będzie miał swój klimat.
Awatar użytkownika
Czysty
Były Opiekun Zakonu

Postautor: Czysty » 20.05.2007, 15:43

Darsha pisze:[color=orange]Aż sobie obejrzałam plakat, o który sie tak tu kłócicie i....
powiem, że jest on śmieszny :lol: Kenobi i Anakin niczym modelki...30cm w talii :D masakra. Mace nawet spoko, ale może tylko dlatego, że stoi bokiem xD. Najlepiej to im wyszly klony.

Tez widziałem ten plakat i zgadzam sie w 100 % z Tobą Darsza :D Mace wyglada chyba najlepiej z wszystki przedstawionych Jedi... jak sie z daleka popatrzy to nogi obiego i anakina zlaczaja sie z postacia z tyłu i wygląda ona wtedy jak ten niebieski potwór z areny na Geonosis co na 4 nogach biegał :P

Miejmy nadzieje ze jeszcze poprawia te postacie, bo jak nie to faktycznie bedzie masakra. Narazie na ich podstawie mozna zrobic lalki barbie :|
Mortal

Postautor: Mortal » 20.05.2007, 19:39

CZYSTY pisze:Narazie na ich podstawie mozna zrobic lalki barbie :|

Może o to właśnie chodzi? :D Lucas śmiesznie mało kasy wziął za reżyserię SW, ale za to dostał 40% udziałów w sprzedaży wszelkiego stuffu SW, dzięki czemu stał się bogaty. Teraz wytwórnie filmowe na takie coś już nie idą :)
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 27.05.2007, 20:44

Oficjalny trailer:
http://www.starwars.com/video/view/000478.html

Wygląda nieźle, co prawda do twarzy Anakina, Padme czy yody można się przypiąć (szczególnie Anakin leży IMO) to ogólnie jest nieźle :).
Awatar użytkownika
Kaelder Dherven
Komandor ARC
Kontaktowanie:

Postautor: Kaelder Dherven » 27.05.2007, 21:13

Taakkk Taaakkk Taaaaaakkkk xD Hell Yeah :) Dobra to by było na tyle jeśli chodzi o mój zachwyt (patrz ekstazę) na widok tego trailera. Przejdźmy do konkretów. Postacie bardzo bardzo ładnie wymodelowane, jeśli to jest kawałek tego co już zrobili to jestem pod wrażeniem :D Co najwyżej mogę przyczepić się do Padme i Anakina, ale klony i reszta (w szczególności klony) tylko pokochać tych ludzi xD Klimat jak na Star Wars niezły, barwy stonowane, dopasowane do otoczenia :) , czyli ogólnie cacy.
Z niecierpliwością czekam na końcowy efekt ... Tylko niech dadzą ARC xD

P.S. Nawiasem mówiąc fajna grafika na LAAT/i xD trochę przypomina malunki na bombowcach amerykańskich. W CW ARC mieli na przodzie grafikę podobną do helikoptera Cobra :)
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tam || Jam jest Hermes, własne skrzydła pożerając, oswojon zostałem...

Członek ŁFSW - Łódzki Fanklub Star Wars

www.lfsw.pl

Wróć do „Filmy SW”