Łotr 1

Tutaj lądują filmy tylko z naszego ulubionego uniwersum :)
Awatar użytkownika
nache
Padawanka Nightwisha

Łotr 1

Postautor: nache » 18.06.2016, 15:36

Siedzę sobie wczoraj w kinie na Warcrafcie (swoją drogą wyśmienity film!) a tu ni z tego ni z owego doskonale znana mi tęskna melodia i ten trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=Od9Pc94O2Vo

Szczena mi zjeżdża, dreszcze przechodzą i myślę sobie:

1. Czemu ja nic o tym nie wiem?
2. Czemu w JO nic się o tym nie mówi, przecież nie po to siedzę w fanclubie SW, żeby mnie coś takiego zaskakiwało.
3. Ten trailer jest przepiękny!
4. Przebudzenia Mocy też był świetny, a film był tragiczny,
5. Czemu to się nie ma nijak do Przebudzenia Mocy? Czy nie będzie kolejnej części, która wytłumaczy ogrom niedomówień i absurdów Przebudzenia Mocy?
6. Czy warto robić sobie nadzieje, że tym razem warto iść do kina?
7. Czy zachowany zostanie kanon?

Zapraszam do dyskusji :)
Padawanka Mistrza Nightwisha
Ex-Adeptka Kirrona
Enklawistka
Palmira Nache

Powerful

Wszystko się naprawi, albo rypnie w tumanach kurzu.
Awatar użytkownika
Dai'mien Rash

Re: Łotr 1

Postautor: Dai'mien Rash » 18.06.2016, 22:34

Trąbią o tym już od dłuższego czasu w internetach (np. Bastion) i tv ( np. w wiadomościach było )

Podobno historia to zmodyfikowane "Dark Forces" + zmienione imiona (mp. zamiast Jan Ors jest Jyn Erso)
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 18.06.2016, 22:59

nache pisze:1. Czemu ja nic o tym nie wiem?

To chyba największa zagadka :P Myślałam, że nie ma fana SW, który jeszcze nie słyszał o Rogue One w tym roku.

nache pisze:2. Czemu w JO nic się o tym nie mówi, przecież nie po to siedzę w fanclubie SW, żeby mnie coś takiego zaskakiwało.

A ja kojarzę parę przynajmniej wzmianek podczas rozmów na czacie, może po prostu miałaś pecha? :P

nache pisze:3. Ten trailer jest przepiękny!
4. Przebudzenia Mocy też był świetny, a film był tragiczny.

Nie dla wszystkich film był tragiczny :) Jeśli ten będzie przynajmniej tak dobry jak Przebudzenie Mocy (bo dla mnie było dobre) to będę zadowolona.

nache pisze:5. Czemu to się nie ma nijak do Przebudzenia Mocy? Czy nie będzie kolejnej części, która wytłumaczy ogrom niedomówień i absurdów Przebudzenia Mocy?

Oczywiście, że będzie, w końcu będzie cała trylogia. Rogue One jest filmem osobnym, ale zapewne jakoś w nową linię czasową się wpisze.

Dai'mien Rash pisze:Podobno historia to zmodyfikowane "Dark Forces" + zmienione imiona (mp. zamiast Jan Ors jest Jyn Erso)

Jeśli tak to nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak wyszło <3 Faktycznie imię głównej zdaje się postaci bardzo podobne.

nache pisze:6. Czy warto robić sobie nadzieje, że tym razem warto iść do kina?
7. Czy zachowany zostanie kanon?

Nowy Kanon na pewno tak. Stary? Zapewne jak przy Przebudzeniu Mocy, czyli częściowo.
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Lola.

Postautor: Lola. » 15.11.2016, 15:13

Łotr jeden będzie opowiadał o tym jak rebelianci ukradli plany pierwszej Gwiazdy Śmierci. Akcja dzieje się między trzecią, a czwartą częścią sagi. Zapowiada się ciekawie. A wy co myślicie?
Awatar użytkownika
Xaj

Postautor: Xaj » 15.11.2016, 19:57

Że się tak zapytam nieśmiało - co tu się dzieje? Niby nick ten sam i zachowanie podobne... tylko ta kropka na końcu nicka taka jakby nie na miejscu. :?
Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Łotr 1

Postautor: Kasandra » 26.11.2016, 18:44

Spojlery mile widziane. Kto ogląda premierę? Po premierze proszę o opis fabuły i pewne informacje :-)

Admin: Przed utworzeniem nowego tematu sprawdz czy nie istnieje taki sam lub podobny. Umieszczaj tematy w odpowiednich działach.

May the Force be with you. Always.
Awatar użytkownika
nache
Padawanka Nightwisha

Postautor: nache » 19.12.2016, 20:44

Byłam wczoraj w kinie i muszę powiedzieć jedno: Ten film jest genialny. Wszyscy, którzy sądzili, że VII było ok, powinni zobaczyć Łotra i zrozumieć mój ból z powodu VII ^^

Teraz moja ocena, bez spoilerów oraz w porównaniu do VII:

1. Fabuła: nie jest odkrywcza ani skomplikowana, ale ma jedną zaletę - wspaniale łączy się z IV i wyjaśnia pewne kwestie. Żeby nie spoilerować, nie będę wdawać się w szczegóły. Dodam tylko, że dzięki tej fabule można zrozumieć, że bycie rebeliantem to nie kwestia wyboru, to kwestia konieczności. Można poczuć, co znaczy być rebeliantem w mrocznych czasach Imperium. Nie jest to tylko pompatyczna walka i mnóstwo szczęścia. To jest poświęcenie. Nie puste słowa. I jeszcze jedna rzecz - w tym filmie sensowne było użycie Gwiazdy Śmierci, nie to, co z VII.
2. Relacje pomiędzy bohaterami: podobnie jak w VII płytkie, ale poprzez wydarzenia na ekranie racjonalne. Relacje pogłębiają się nie bez przyczyny, ale nie za mocno, nie wzbudzając banalności. Na szczęście nie padły na koniec żadne przesadzone słowa, ale dało się wyczuć jedność. To właśnie w taki sposób rodzą się głębokie przyjaźnie, jak to przedstawiono na filmie. Jednocześnie czuło się pewne chemie pomiędzy bohaterami i to też bardzo mi się podobało. Aktorzy spisali się na 5!
3. Walki powietrzne: dużo lepsze niż w VII, choć efekty specjalne dużo słabsze. Walka powietrzna nie wbijała w fotel, ale ogólnie nie zawodziła.
4. Walka wręcz: Trzymająca w napięciu. Ciekawa fabuła sprawiała, że dech zapierało. Bałam się! I co więcej, realistycznie to wyglądało moim zdaniem.
5. Postacie: znowu mamy upartą dziewczynę (najpierw uczennica Anakina, potem ta dziewczyna z VII i teraz kolejna). Nie byłam jej fanką, ale nie raziła za bardzo. Było kilka postaci dość standardowych - disney nie popuszcza wodzy fantazji i stara się nie wkurzyć fanów, więc trzyma się sprawdzonych rozwiązań. Nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań, ale w tym filmie było ok. Podobała mi się bardzo postać pilota imperium i Cassian - nieprzesadnie przystojny i niby cichy, ale widziałam w jego postaci wiele siły i odwagi. No i robot - zabawny i ciekawy.
6. Lokacje - typowe dla starej trylogii, ale ok.
7. Muzyka - nadal to nie jest to samo co w standardowych Gwiezdnych Wojnach, ale przynajmniej nie było wrażenia pustki z VII.

Co warto dodać, Łotr to nie jest film Lucasa i to da się odczuć. Nie chodzi ani o fabułę ani o efekty. Po prostu Disney robi to inaczej. Inaczej rpowadzą kamerę, opowiadają historię. Jednak na swój sposób twórcom udało się stworzyć niepowtarzalny klimat SW.

Moja ocena:
10/10
Padawanka Mistrza Nightwisha
Ex-Adeptka Kirrona
Enklawistka
Palmira Nache

Powerful

Wszystko się naprawi, albo rypnie w tumanach kurzu.
Awatar użytkownika
Molochus

Postautor: Molochus » 20.12.2016, 13:15

Mnie się podobał najbardziej za to że było tu więcej scen bitewnych których brakowało w VII. No i ostatnia scena z Vaderem świetna. A efekt trafienia gwiazdy śmierci jest nawet lepszy niż w poprzednich filmach ;)

Byłem w kinie z ojcem, który narzekał że nic nowego tu nie było, ale raczej nie mogło być jeśli miało to się trzymać kupy wraz z IV częścią.
Za to jest to kolejny film który zainteresuje nowych fanów, tą klasyczną sagą ;)

Wróć do „Filmy SW”