[SPOILERY!!!] Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - teorie

Tutaj lądują filmy tylko z naszego ulubionego uniwersum :)
quigon

[SPOILERY!!!] Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - teorie

Postautor: quigon » 03.01.2016, 23:36

Ukazuje się mnóstwo recenzji z SW7, a nich teorie na temat fabuły SW&, nowych postaci, świata SW itd. Rzeczywiście po obejrzeniu filmu pytań nasuwa się wiele i chyba to jest właśnie fajne. Naoglądałem się tych rzeczy, głównie na YT, zatem teraz chciałbym zebrać tu te pytania i teorie i zapytać Was o opinie czy przekonania:
  1. * Czyją córką jest Rey?
    Czy może być córką Luke'a? Miała te przebłyski pamięci, w których widziała wiele wydarzeń i wielu Jedi. Doskonale łapie tajniki Mocy, radzi sobie z mieczem, nawet pilotuje statki kosmiczne. Ale wtedy jak wytłumaczyć, że została porzucona na Jakku, bez pamięci o rodzicach?
    A może jest wnuczką Obi-Wana?
  2. * Jaki naprawdę jest Kylo Ren? Ewidentnie zły czy walczą w nim dwie natury? Była scena wahania przy hełmie dziadka. Ale o co chodziło na moście, gdy zabił ojca - od razu wiedział, co zrobi i traktował to jako kolejny test na ścieżce ciemnej strony, czy nie do końca kontrolował, co się działo.
  3. * Dlaczego Luke się usunął i dlaczego właśnie teraz udało się go odnaleźć? Czy celowo podzielił mapę na dwie części i umieścił w R2D2? Czy właśnie nadszedł właściwy moment, aby dać się odnaleźć? Czy szkolił jakichś Jedi na swojej odległej planecie?
  4. * Czy Snoke to Darth Plagueis? A może inne uosobienie ciemnej strony? Czy jest tak wielki, czy to tylko hologram?
  5. * Jaka była rola Maxa von Sydowa?
  6. * Czy Republika została zniszczona całkowicie przez unicestwienie Coruscant?
Master Qui-Gon
Awatar użytkownika
nache
Padawanka Nightwisha

Re: [SPOILERY!!!] Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - teorie

Postautor: nache » 05.01.2016, 21:50

1. Moim zdaniem Rey jest byłą uczennicą Luka. Musiała już przejść kiedyś szkolenie Jedi, skoro umie walczyć, korzystać z miecza, jest wyczulona na Moc i nawet wpadła na pomysł użycia mind tricka. Myślę, wymazano jej pamięć i kazano czekać na Jakku aż ktoś po nią powróci. Ale nie koniecznie ojciec. Może Luke ją wychował, ale nie jestem pewna, czy to jego córka. I mam szczerą nadzieję, że to nie córka Obi Wana.

2. Odnośnie Kylo nie będę się wypowiadała, bo mam bardzo o nim niskie mniemanie :D

3. Wydaje mi się, że wytłumaczenie będzie banalne - miał poczucie winy na to, ze Kylo zszedł na złą ścieżkę. I nie szkolił już nikogo więcej. A Rey wymazał pamięć, żeby i jej nie mieć na sumieniu. A co do R2D2, czytałam gdzieś jakiś artykuł o tym, co reżyser mówił o ten scenie z mapą. Podobno R2D2 miał mieć swoje 5 minut w filmie i tylko dlatego obudził się tak zaskakująco. I to wszystko.

4. Nie wiem, kim może być ta postać, ale trudno mi sobie wyobrazić, skąd się wziął i posiadł nauki, skoro sithów jest zawsze tylko dwóch - uczeń i mistrz. A przynajmniej tak twierdzono w prequelach. Za staro też wygląda na ucznia Luka.

5. Nie wydaje mi się. Przecież Republika nie składała się wyłącznie z Coruscant.
Padawanka Mistrza Nightwisha
Ex-Adeptka Kirrona
Enklawistka
Palmira Nache

Powerful

Wszystko się naprawi, albo rypnie w tumanach kurzu.
Awatar użytkownika
Nightwish
Kontaktowanie:

Postautor: Nightwish » 06.01.2016, 13:12

Czy Republika została zniszczona całkowicie przez unicestwienie Coruscant?

To nie było Coruscant :]
Jedi Knight Nightwish
Jego Magnificencja, Lord Protektor
Jedi Order

"Więcej luzu."
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 11.05.2016, 17:25

1. * Czyją córką jest Rey?
Ja gdzieś czytałam (nie pamiętam gdzie), że Rey może być wnuczką Obi-wana, i że może to mieć jakiś związek z tym filmem o Nim, który ma się pojawić...że niby stamtąd się dowiemy jak to się stało. Ale osobiście, po przeczytaniu/usłyszeniu/pooglądaniu różnych teorii już się całkiem pogubiłam. Zdecydowanie wolę spokojnie poczekać aż będzie epizod ósmy, z którego-mam nadzieję- wszystkiego się dowiemy. :D
2.*Jaki naprawdę jest Kylo Ren?
Ja uważam, że ta scena na moście była odegrana przez Kylo specjalnie... no wiecie, Kylo udawał przed Hanem, że jest rozbity itd, żeby łatwiej mu było wypełnić zadanie... Chcemy czy nie, mamy wyraźnie powiedziane, że Han mu pomoże :p
3.*Dlaczego Luke się usunął i dlaczego właśnie teraz udało się go odnaleźć?
W tej kwestii niewiele mogę powiedzieć, bo niewiele wiem. Może Artoo był zaprogramowany na "włączenie się" na wieść o zniszczeniu basy Starkiller? A może na wieść o śmierci Hana-co już by było dość wredne? Można by ich jeszcze kilka podać, ale i tak się tego teraz nie dowiemy...
4.* Czy Snoke to Dart Plageuis? Jak dla mnie to oczywiste, że nie, przecież Plageuis był Muunem i wyglądał zupełnie inaczej. Poza tym.. czy to hologram? To chyba oczywiste, skoro znika kiedy rozmowa się skończy :p Ja mam taka-dość wredną- teorię, że może on w rzeczywistości jest rozmiarów Yody, może ewentualnie Maz Kanaty, a ten hologram robi taki duży, żeby myśleli, że jest taki potężny. :>
5.*Jaka była rola Maxa von Sydowa?
Jesli dobrze orientuję się w postaciach, i jest to nasz Lor San Teka(jakkolwiek się to pisze), to przypuszczam, że to jakiś stary znajomy Lei i jej rodziny jeszcze z Alderaan, ale nie mam pewności ani co do tego, ani co do innych rzeczy na jego temat.
6.*Czy Republika została zniszczona całkowicie, po unicestwieniu Coruscant? Yyy, jedno ale.. to nie było Coruscant. Ja też tak na początku myślałam, ale na szczęście Justine wyprowadziła mnie z tego błędu. Poza tym Republika nie zostanie zniszczona, dopóki żyją ludzie wierni jej idei (dość głupio się czuję, prawie cytując Harry'ego Potter'a).
Obecnie Strażnik Jedi
Była uczennica Mistrzyni Justine Helfire
------------------------
"Do or do not, there is no try."
Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Postautor: Kasandra » 02.04.2017, 10:28

Jest reoria, że Leia to Snoke :? Polecam Czip17 na YT

May the Force be with you. Always.
Awatar użytkownika
Molochus

Postautor: Molochus » 02.04.2017, 10:51

To już bardziej jestem za tym że Snoke to Windu, który jednak przeżył i mu na tyle odbiło, że próbuje na własną rękę zaprowadzić równowagę mocy :P

Wróć do „Filmy SW”