Star Wars 3D

Tutaj lądują filmy tylko z naszego ulubionego uniwersum :)
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Star Wars 3D

Postautor: Rusis » 29.09.2010, 20:28

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?1 ... -2012.html

Sądziłem, że najciekawszą informacją związaną z sagą w tym roku będzie ta dotycząca planowanego wydania jej na Blu-Rayu (wraz ze wszystkimi scenami wyciętymi, wieloma dodatkami itd.). Po tym newsie zmieniłem zdanie. Od wielu lat słyszało się plotki o konwersji SW do 3D, jednak cały czas były to tylko plotki, a termin pozostawał nieznany. Tym razem usłyszeliśmy ich potwierdzenie, wraz z przewidywalną datą wejścia na ekrany pierwszego epizodu w 3D. Co to oznacza dla SW? Zwiększenie sprzedaży, nakręcenie koniunktury, może zebranie funduszy i przygotowanie gruntu pod serial aktorski.

Co to oznacza dla mnie? Przede wszystkim cieszę się z jednego. Dane mi będzie obejrzeć starą trylogie w kinie. Z oczywistych względów nie widziałem jej kiedy wchodziła do kin pierwszym razem, niestety nie widziałem w kinach też edycji specjalnej. Jedynie udało mi się ANH zobaczyć 3 lata temu w Londynie ale pozostałe epizody też na dużym ekranie bym z chęcią zobaczył. A samo 3D? Technologia daje potencjał ale trzeba umieć ją wykorzystać, akurat pod tym względem wierzę w Lucasa - to co mu wychodziło najlepiej to zawsze była zabawa technologiami. W 3D widziałem sporo filmów i większość mnie zawiodła, o wiele lepiej oglądałoby się je w 2D. W tym wypadku pewnie też wersja 2D będzie do mnie bardziej przemawiała ale z chęcią pójdę do kina ponownie na SW zobaczyć co z tym zrobiono.
I am Revan reborn, And before me you are nothing.
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 29.09.2010, 21:56

Też nie przepadam jakoś specjalnie za filmami w 3D. Jednak zobaczyć starą trylogię w kinie - to będzie coś pięknego :D. Na pewno nie przepuszczę takiej okazji ^^. Czy to wyjdzie im wystarczająco dobrze? Mam co do tego wątpliwości. Mimo wszystko do tej pory filmy w 3D mnie nie przekonują i jeśli mam wybór, to zawsze wybieram wersję w 2D. Myślę, że bardzo efektownie może wyjść nowa trylogia, natomiast ciekawsze na pewno jest to, jak wypadnie stara.
Mimo wszystko to bardzo dobra wiadomość. Czekam z niecierpliwością, bo na pewno będzie to dla mnie coś, czego nie można przegapić ;).
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Awatar użytkownika
Rusis
Były Opiekun Zakonu
Kontaktowanie:

Postautor: Rusis » 30.09.2010, 10:29

Zastanawiałem się też nad tym na ile SW się nadają do przerobienia do 3D, jakie sceny będą w nim na prawdę świetnie wyglądały. Poniżej krótki spis po epizodach z tego co mi wyszło:

E1
- Qui-Gon ratujący Jar Jara przed przygnieceniem przez czołg
- wyścig Boonta Eve na Tatooine
- niszczenie okrętu federacji
- końcowa walka z Maulem

E2
- pościg za Zam Wessel
- Obi-Wan i Jango w pasie asteroid

E3
- od początku filmu do lądowania na Niewidzialnej Ręce
- Kenobi goniący Grievousa

E4
- powietrzny atak na Tantive 4
- atak na DS

E5
- kroczące AT-ATy i niszczenie ich
- łamanie blokady
- poszukiwania w pasie asteroid
- przylot do Miasta w Chmurach

E6
- pościg na speeder bike'ach szturmowców w lesie na Endorze
- atak na DS, w szczególności z wlotem do jej środka

Powyżej to co wyjdzie najbardziej efektownie. Reszta wg mnie niestety do 3D nie bardzo pasuje i będzie tak jak w wielu filmach w których 3D jest dodawane post-produkcyjnie wyglądało lekko na siłę. Ale... mam nadzieję, że się mylę :P
I am Revan reborn, And before me you are nothing.
Awatar użytkownika
Nojas
Kontaktowanie:

Postautor: Nojas » 14.11.2010, 13:16

SW na dużym ekranie to jest coś! Nie jestem jakimś wielkim fanem 3D, ale pokładam w tej technologii duże nadzieje, bo to naturalny tok ewolucyjny kina. Avatar w 3D mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył (warto tylko na 3D siedzieć w bliższych rzędach dla większych doznań trójwymiarowych;) ). Lucas na pewno (mam nadzieję) da popis i może rzeczywiście SW pobije kolejne rekordy popularności, bo rzesze fanów na pewno uderzą do kin równoczesnie z wejściem naszych trylogii do kina :)
Może to też zwiększy zainteresowanie światem SW i doczekamy się kolejnych filmów? :)
Dran-Both-To

Postautor: Dran-Both-To » 14.11.2010, 22:00

Gwiezdne wojny w 3D? Również czekam z niecierpliwością, wreszcie będzie okazja zobaczyć Starą Trylogię na wielkim (srebrnym) ekranie 8) Tylko żeby to była wersja z napisami, bo polski dubbing (wersja vhs) potrafi załamać człowieka i odebrać chęć do oglądania...
No i osobiście wciąż czekam na wieść że ktoś wpadł na pomysł zrobienia Matrix 3D (chociaż 1 częśc, proszę! :wink:)
Awatar użytkownika
Czysty
Były Opiekun Zakonu

Postautor: Czysty » 14.11.2010, 22:52

Racja, Matrix w 3d byłby prawdziwym hitem :) Na razie czekamy na SW :] Tylko mam nadzieje że to będzie całkowicie w 3d a nie tylko momentami tak jak Superman...
Recon Cross

Postautor: Recon Cross » 16.11.2010, 15:30

Jest opcja zakupu telewizora 3D. Widziałem taki na własne oczy ok.50 cali. Każdy film przerabia na coś podobnego do 3D. Miałem okazję oglądać mecz na żywo 3d. Efekt nie taki jak w kinie ale zawsze coś. Ale jak na razie to dużo złotówek trzeba wydać na taki. Można by sprawdzić jak większość filmów wygląda w 3D.

Bitwa o Yavin i pojedynek Obi vs Ani w 3D. Było by super.
Dran-Both-To

Postautor: Dran-Both-To » 16.11.2010, 15:36

Ja bym zaczekał z myśleniem o telewizorze 3D, ta technologia w przypadku tego urządzenia jeszcze raczkuje...
Recon Cross

Postautor: Recon Cross » 16.11.2010, 17:41

każdy zaczynał od raczkowania:-) Może szybko zacznie biegać.Oby.

Wróć do „Filmy SW”