Na Slacku, nie chacie :)

Tutaj wrzucamy zapowiedzi wszelkich wydarzeń, które odbędą się na czacie.
Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Na Slacku, nie chacie :)

Postautor: Kasandra » 23.04.2017, 14:31

Konkurs, właściwie teleturniej "Kocham Cię Polsko" zna zapewne wielu z nas. Mam zamiar zorganizować coś podobnego o tematyce S.W. na naszym Slacku. Konkurencje przedstawiają się następująco:
1. Tabu
2. Zagadki
3. Literatura
4. Głuchy telefon
5. Pytania liczbowe
6. Koło fortuny
Zasady Gry:
Potrzebne będą dwie drużyny o tej samej bądź podobnej liczby osób. Konkurencja "Tabu" będzie polegać na opisaniu przez jedną osobę, swojej drużynie danego hasła bez używania zakazanych słów. "Zagadki": będę zadawać losowe zagadki każdej z drużyn. Wpierw jednak jedna osoba z drużyny poda jeden z numerów zagadek, ktore będę miała na liście. "Literatura": do zdobycia początkowo jest 6 punktów. Każda z drużyn usłyszy cytaty z książek o S.W. i będzie musiała zgadnąć jaka to książka. Pierwszy cytat=6pkt, jeśli po tym cytacie drużyna nie zgadnie co to za książka przytoczony zostanie kolejny cytat, z tej samej lektury, jednak ilość punktów spadnie do 4. Jeżeli po drugim cytacie drużyna nadal nie będzie wiedziała o jaką książkę chodzi, padnie trzeci i ostatni cytat, a ilość punktów będzie wynosić dwa. "Głuchy telefon" wybrany przez drużynę kapitan wejdzie do mnie na priv, gdzie napiszę mu jakiś faragment książki lub dialog ze S.W. Kapitan będzie mógł przeczytać tekst tylko raz. Następnie to co z niego zapamiętał musi napisać na priv kolejnej osobie (nie używając screenów oraz kopiowania). Ta osoba przekazuje to co pamięta następnej na priv itd. Kiedy wiadomość dotrze do ostatniej osoby pisze ją ona na forum (na Slacku). Ja mam u siebie tekst, który dostał kapitan, a na nim pozaznaczane punktowane słowa. Ile punktowanych słów trafi ostatnia osoba tyle punktów dostanie drużyna (max.6). "Pytania Liczbowe" drużyna o większej ilości punktów dostanie pytanie, na które odpowiedzią jest jakaś liczba. Drużyna przeciwna mówi "mniej" lub "więcej" odnosząc się do odpowiedzi przeciwników. Jeżeli ci co mówią "mniej" lub "więcej" zgadną prawidłowo to dostają 5pkt, jeżeli jednak nie, dostaje je drużyna, która odpowiadała na pytanie. Zadanych pytań będą 3. "Koło fortuny" tutaj musicie polegać na szczęściu i na mnie. Z worka z wcześniej przygotowanymi karteczkami wyciagnę po dwie karteczki. Na każdej z nich będzie liczba dodatkowych bądź ujemnych punktów dla każdej z drużyn.

Zasady nieco różnią się od oryginału, aby było nam łatwiej przeprowadzić grę. Nagród nie przewidziałam, gdyż ma to być forma zabawy, chyba, że ze składek ktoś coś wykombinuje to proszę bardzo :) Osoby chętne proszę na priv na Slacka do 30.04.2017r. Aby nie było zamieszania sama dobiorę drużyny. Termin gry do ustalenia ;) Oczywiście podczas zabawy nie wolno korzystać z dodatkowych źródeł wiedzy.

May the Force be with you. Always.
Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Re: Na Slacku, nie chacie :)

Postautor: Kasandra » 04.05.2017, 16:44

Jeszcze raz chciałam wszystkim serdecznie podziękować za udział (Resmi, Mishell, Miranda, Aranole, Daimien, Petrus) :wink: Mimo wygranej dziewczyn poziom jak już wspominałam był bardzo wyrównany, gdyż wygrana nastąpiła tylko jednym punktem :P Na pewno zorganizuję jakąś kolejną zabawę, gdyż cudownie się z Wami bawiłam! Do zobaczenia na Slacku!

May the Force be with you. Always.

Wróć do „Wydarzenia czatowe”