Zabójcza sesja RPG

Tutaj wrzucamy zapowiedzi wszelkich wydarzeń, które odbędą się na czacie.
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Zabójcza sesja RPG

Postautor: Resmi Helfire » 05.09.2016, 23:06

Z racji tego, że od pewnego czasu mam hopla na punkcie kryminologii, wpadłam na dość ciekawy pomysł. Mianowicie, chciałabym stworzyć nowy- i chyba nawet krótszy- rodzaj sesji.
Pomysł wpadł mi do głowy pewnego razu, kiedy jadąc sobie autobusem pomyślałam "a może by tak przenieść mój serial na SW?" (Wpadłam w nałóg oglądania CSI- taki serial kryminalistyczny). Na czym będzie to polegać? Już tłumaczę. Otóż poprowadzę (jeśli znajdą się chętni) próbną sesję, która będzie polegała na tym, że opiszę wam miejsce zbrodni (nie zdradzę wam tutaj jakiej ;p) a waszym zadaniem będzie dowiedzenie się na podstawie różnych poszlak (czytaj: dowodów), co dokładnie się stało, jak i kto to zrobił. Oczywiście, żeby nie było, że jestem taka straszna i skazuje was na takie ciężkie myślenie, to próbna sesja będzie łatwa... chyba :>
W każdym razie, uważam, że zabawa będzie fajna, szczególnie dla tych, którzy lubią wyzwania, zabawę ze zwłokami, bronią, etc... Oczywiście wszystko w granicach SW.
Co wy na to? Zechcecie się ze mną pobawić?
Jeśli znajdą się jacyś chętni (myślę, że przy takim temacie musiałyby to być co najmniej cztery osoby) zaproponuję wam termin sesji :-)
Sprawdzimy, czy nasi Jedi nadają się do takiego śledztwa :p
Obecnie Jedi
Była uczennica Mistrzyni Justine Helfire
------------------------
"Do or do not, there is no try."
Awatar użytkownika
Caroline
Chissański szalony naukowiec

Re: Zabójcza sesja RPG

Postautor: Caroline » 05.09.2016, 23:17

Zabawa ze zwłokami? Nie musisz mnie długo przekonywać, tylko proszę nie zamykaj mnie w piwnicy :)
"If there's something you don't understand, learn to understand it. It's well worth any risk to our lives." - Hange Zoe
Kirrond
Adepcik

Postautor: Kirrond » 05.09.2016, 23:18

Brzmi fajnie. Nie na 100% ale piszę się. :)
"It seems too easy to blame everything on Xendor and the dark side. Maybe we… maybe the Jedi were partly to blame, too." - Danzigorro Potts
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 06.09.2016, 00:04

Brzmi fajnie, tez się wstępnie pisze :)
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 06.09.2016, 09:58

Ja też ^^ Można będzie używać swoich umiejętności Mocy? :P <już widzi sukces>
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Awatar użytkownika
Petrus
Kontaktowanie:

Postautor: Petrus » 06.09.2016, 10:07

Czułem, że jak "zabawa ze zwłokami", to Caro będzie pierwsza :D

Ja też się wstępnie piszę... Pachnie mi to Chmielewską, którą bardzo lubię :p
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 06.09.2016, 12:35

Widzę, że chętnych nie brakuje, więc... co powiecie na sobotę, godzina 19-19:30? Będę miała dość czasu, żeby przygotować sobie wszystkie potrzebne notatki i może jeszcze ktoś się skusi do tego czasu :)
A co do "zwłok", to powiem wam, że to sesja z tego rodzaju, co nikt z was nie zginie w trakcie... przynajmniej nie powinien xd

Justine Helfire pisze:Ja też ^^ Można będzie używać swoich umiejętności Mocy? :P <już widzi sukces>

Tak, właśnie o to chodzi, że przenosimy to na uniwersum SW, więc dostępne wszelkie "środki pomocy", którymi dysponujemy ^^

Caroline pisze: Zabawa ze zwłokami? Nie musisz mnie długo przekonywać, tylko proszę nie zamykaj mnie w piwnicy :)

Szczerze mówiąc, miałam nadzieję, że się zgłosisz ;) oko biologa się przyda :D
Obecnie Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Nightwish
Kontaktowanie:

Postautor: Nightwish » 06.09.2016, 12:52

To ja zanim pochwale pomysł lekko się przyczepie (natura naukowca)

Kryminologia to nauka z dziedziny psychologii która bada profil przestępcy, ustala jego motywy, można powiedzieć próbuje go zrozumieć w tym wszystkim.

Kryminalistyka to nauka o czytaniu z miejsca zbrodni. Kto, kogo, czym i w jakich okolicznościach.

Precyzuje bo kto wie - zechcesz studiować i się wsadzisz na zły kierunek :p (jako częściowy chemik dodam, że analiza krwi z miejsca zbrodni to pain in the ass, a pomijana w serialach mechanoskopia (przyszły wyniki badań) trwa).

Teraz pochwalę pomysł nie tylko dlatego, że mam nadzieje że skoro to sesja RPG to będzie ciekawa fabuła za tym, ale tez dlatego że często sesje opiera sie na dochodzeniu i fajne efekty wychodzą. Jedną rzecz przytoczę na którą uważaj, powtarzając za którymś Almanachem.

Drużyna z nekromantą dostaje miejsce zbrodni do analizy, nekromanta wskrzesza zwłoki i wypytuje o wszystko. Pól idei sesji umiera. Podobnie może być z Mocą. Polecam albo ostro to ograniczyć /wykluczyć, albo zrobić z tego niebezpieczną zabawkę. Justine pyta Mocy skąd ślady majonezu na ścianie? Porażka na kości? "To nie majonez Justine, obawiam sie że tez nie jogurt". Niech przez godzinę kminia co ich łączyło, by się okazało ze to serio proba zrobienia kanapki :)

Sam niestety nie bede mogl wpaść. Następnym razem bardzo chetnie :)
Jedi Knight Nightwish
Jego Magnificencja, Lord Protektor
Jedi Order

"Więcej luzu."
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 06.09.2016, 13:18

Resmi Helfire pisze:Widzę, że chętnych nie brakuje, więc... co powiecie na sobotę, godzina 19-19:30? Będę miała dość czasu, żeby przygotować sobie wszystkie potrzebne notatki i może jeszcze ktoś się skusi do tego czasu :)

W soboty zwykle pracuję cały wieczór, ale od 19:30 dziecko i tak powinno już spać, więc postaram się być :) Gdyby miało się nie udać, to Ci napiszę.
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Shell
Guardiańcia
Kontaktowanie:

Postautor: Shell » 06.09.2016, 17:23

Brzmi fajnie, w sumie mogę się pisać ale w weekend akurat mnie nie ma
JEDI GUARDIAN
" Here’s where the fun begins." ;)... Whatever?
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 06.09.2016, 17:30

Nightwish pisze:Kryminologia to nauka z dziedziny psychologii która bada profil przestępcy, ustala jego motywy, można powiedzieć próbuje go zrozumieć w tym wszystkim.
Kryminalistyka to nauka o czytaniu z miejsca zbrodni. Kto, kogo, czym i w jakich okolicznościach.

Tak, zdecydowanie o kryminalistykę mi chodziło. Dzięki za poprawienie :D

Nightwish pisze:Precyzuje bo kto wie - zechcesz studiować i się wsadzisz na zły kierunek :p

Zgadłeś ;) Mam zamiar się tam wybrać, jak już skończę liceum, tak, więc dobrze, że mnie oświeciłeś, bo faktycznie bym się zgubiła :)

Nightwish pisze:Drużyna z nekromantą dostaje miejsce zbrodni do analizy, nekromanta wskrzesza zwłoki i wypytuje o wszystko. Pól idei sesji umiera. Podobnie może być z Mocą. Polecam albo ostro to ograniczyć /wykluczyć, albo zrobić z tego niebezpieczną zabawkę. Justine pyta Mocy skąd ślady majonezu na ścianie? Porażka na kości? "To nie majonez Justine, obawiam sie że tez nie jogurt". Niech przez godzinę kminia co ich łączyło, by się okazało ze to serio proba zrobienia kanapki :)

Na pewno zapamiętam i wymyślę im coś ciekawego do pokombinowania :>

Nightwish pisze:Sam niestety nie bede mogl wpaść. Następnym razem bardzo chetnie :)

Jeśli ten rodzaj sesji się spodoba, to chętnie zrobię więcej z tej edycji, więc pewnie będziesz miał jeszcze okazje ;)

Justine Helfire pisze: W soboty zwykle pracuję cały wieczór, ale od 19:30 dziecko i tak powinno już spać, więc postaram się być :) Gdyby miało się nie udać, to Ci napiszę.

Godzinę zawsze można zmienić, w końcu to była proponowana ;)
Obecnie Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 09.09.2016, 22:54

Shell pisze:Brzmi fajnie, w sumie mogę się pisać ale w weekend akurat mnie nie ma

Wybacz, nie zauważyłam wcześniej Twojej odpowiedzi :/ Niestety chyba nie da się "przenieść" sesji tak, żeby termin (i czas) wszystkim odpowiadał... :( Choć, jeśli ktoś ma pomysł, to jestem otwarta na wszelkie sugestie :)
Obecnie Jedi
------------------------
Shell
Guardiańcia
Kontaktowanie:

Postautor: Shell » 09.09.2016, 23:45

Spoko ;)
No ja bym mogła w tygodniu lub w następny weekend ;) nie wiem co na to reszta
JEDI GUARDIAN
" Here’s where the fun begins." ;)... Whatever?
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 10.09.2016, 20:14

Jako, że poza mną, na czacie pojawiły się dzisiaj tylko dwie osoby, więc nierealne, żeby przeprowadzić taką sesję... Postanowiliśmy przełożyć ja na poniedziałek godzinę 20.
Może ten termin będzie odpowiadał większej ilości istot :)
Obecnie Jedi
------------------------
Kirrond
Adepcik

Postautor: Kirrond » 11.09.2016, 15:10

Ja raczej dopiero po środzie będę mógł.
"It seems too easy to blame everything on Xendor and the dark side. Maybe we… maybe the Jedi were partly to blame, too." - Danzigorro Potts
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 24.09.2016, 22:33

Ookey... Sesję wypadałoby kiedyś dokończyć, więc... jakieś datowe propozycje? ;-)
Obecnie Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 25.09.2016, 11:11

Wstępnie pasuje mi od wieczora 28.09

Wróć do „Wydarzenia czatowe”