Różowa Rewolucja 2017

...co się dzieje w Zakonie
Regulamin forum
Dział ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie do informowania o tym co się dzieje w Zakonie. Będą tu na bieżąco wrzucane informacje dotyczące:
- organizowanych gier, dyskusji, zabaw na czacie
- turniejów
- wszelkich innych rzeczy organizowanych w JO dla Zakonników a nie wymienionych powyżej
Pełny regulamin forum
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Różowa Rewolucja 2017

Postautor: Justine Helfire » 24.12.2017, 11:05

Ho ho ho! To znów my, po raz kolejny wkraczamy z różem na te ostatnie dni roku :) Strona już przybrała odpowiednie barwy, lista członków się tradycyjnie zmieniła (DZIĘKUJĘ, VEN! <3), a na mężczyzn codziennie będzie tutaj czekać jedno zadanie do wykonania. Za każde zadanie zdobywacie punkty i awansujecie na liście członków :) Zobaczmy komu uda się wygrać w tym roku!

Pierwsze zadanie: List do Mikołaja w wersji SW. Skomponujcie taki list i wyślijcie do mnie na justinehelfire@gmail.com z dopiskiem "RR 2017" :) Nie zapomnijcie się podpisać, jeśli będziecie wysyłać z jakiegoś innego maila!

Wesołych Świąt! :)
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Re: Różowa Rewolucja 2017

Postautor: Justine Helfire » 25.12.2017, 11:56

Zadanie drugie: Zaproponujcie jakiś przepis na potrawę w klimacie SW :)

Wyniki pierwszego po południu!
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 26.12.2017, 10:05

Zadanie trzecie: Stwórzcie mały, świąteczny fanart w klimacie SW
Tematyka i sposób wykonania dowolne. Liczy się przede wszystkim kreatywność ;)
Obecnie Strażnik Jedi
Była uczennica Mistrzyni Justine Helfire
------------------------
"Do or do not, there is no try."
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 26.12.2017, 12:37

Punkty za pierwsze zadanie.

Otrzymałam następujące prace :)
Hamstur pisze:Drogi Mikołaju,

Niechaj twe repulsorowe sanie suną przez galaktykę z prędkością nadświetlną, a twój hipernapęd będzie szybszy od najszybszych generacji 0.5. Moc niech cię prowadzi, byś mógł zawitać w progi naszego Zakonu i obdarzyć nas Mocą oraz częściami do mieczy świetlnych.
Mimo, iż Jedi nie powinni posiadać własnych pragnień, pozwól bym wyraził nadzieję, iż otrzymam od Ciebie części do budowy zakrzywionej rękojeści mojego miecza oraz wiedzę potrzebną mi do jego ukończenia.
Spełnij także nadzieje moich braci i sióstr z Zakonu i spraw, by nadchodzący rok mógł być być witany z uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem.
Niechaj Moc będzie z Nami, wskazując Nam drogę

Oddany cierpliwej medytacji
Padawan Fjolswir

Navamir pisze:Kochany Gwiezdny Mikołaju!

Chociaż wiem, że jesteś bardzo zapracowany przygotowując prezenty dla każdej z planet mam nadzieję iż znajdziesz minutkę by przeczytać ten list. W tym roku byłem bardzo grzecznym chłopcem - czyscilem jaskinie Rancorow, myłem wszystkie ścigacze a nawet wolontaryjnie zbierałem glony z świątynnej sadzawki!
W świetle tych dokonań mam nadzieję że nie oznaczysz mojego prezentu jako zbyt wyszukanego - chciałbym prosić o kawałek lodu z planety Hoth by nawet święta na Yavinie 4 były odrobinę białe.

Wysyłam całusy i ściskam wszystkie twoje silniki (szczególnie hipernaped!),
Navamir

Kirrond pisze:Kochany Święty Mikołaju!

W minionym roku byłem bardzo grzecznym chłopcem… no może nie tak całkiem, ale czego Tata nie wie, tego Mikołajowi nie żal , prawda? Chciałbym cię prosić, żeby w przyszłym roku wreszcie wróciła Mama. Musi mieć wieeeeeeelki statek, bo Tata mówi , że poleciała na zakupy, a skoro robi je od 6 lat, to muszą być naprawdę wielkie.
Chciałbym też, żeby Tata częściej pozwalał mi się bawić z kolegami. A gdyby kupił mi fgurkę Action Hana, mógłbym bawić się z kolegami w „Przemytników i Szumowiny”. To naprawdę świetna gra, jedna osoba jest przemytnikiem, a pozostali są przeklętymi celnikami, którzy ciągle psują interesy naszym rodzicom. A może dałoby się ich pozbyć z Galaktyki raz na zawsze? Wystarczy, żeby nie mogli być dłużej celnikami.
Ostatnio w Holonecie widziałem makietę konwoju dyplomatycznego, która po włączeniu lata między Coruscant i Kuat. Koledzy by mi zazdrościli.
Na koniec proszę cię jeszcze o ten czadowy zestaw klocków „Gwiazda Śmierci”, na pewno wiesz który, bo Ty przecież wiesz wszystko.

Dziękuję Ci Mikołaju!
I obiecuję być grzeczny.
Kirrond 10 lat.

PUNKTACJA
- Navamir - 3 pkt. Spodobało mi się to, że poprosiłeś o coś dla wszystkich z Zakonu :)
- Kirrond - 2 pkt. Pomysł z listem od 10-letniego Kirra jest oryginalny. Smutny motyw z mamą ujmuje za serce :P
- Hamstur - 2 pkt. Ciekawy pomysł z częściami do miecza :)

W tej edycji 3 pkt = awans. Tym samym pierwszy awans dostaje Navamir! Gratulacje!
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 27.12.2017, 00:55

Chciałabym zaprosić Wszystkich Panów i wszystkie Panie 29.12.2017 r. o godzinie 20:00 na huttowisko , które poprowadzę na Slacku. Liczę na Waszą obecność :)
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 27.12.2017, 10:34

Panowie, Waszym dzisiejszym zadaniem będzie przeprowadzenie wywiadu z jedną z Mistrzyn. Tematyka dowolna. Oceniana będzie głównie kreatywność i zachowanie formy wywiadu. Wywiady możecie wysyłać na vendea@op.pl.
Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 27.12.2017, 11:00

Zadania z fanartem podjęła się tylko jedna osoba (dzięki, Kirr :D), wysyłając mi poniższą pracę...
Obrazek
Za którą otrzymuje 3 punkty. :)
Kirr, najbardziej spodobał mi się pomysł przedstawienia Niszczyciela w orszaku... kwadracików :p
Obecnie Strażnik Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 27.12.2017, 11:02

ZAKTUALIZOWANA PUNKTACJA
(będzie na bieżąco aktualizowana)

- Kirrond - 20 pkt
- Hamstur - 15.5 pkt
- Navamir - 3 pkt
- Petrus - 1 pkt
- Thorwyn - 1 pkt

(punktacja po wszystkich atrakcjach)
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 27.12.2017, 12:15

Caroline przekazuje, że przyznaje Kirrowi i Hamsturowi po 2 pkt za przepisy na potrawy :) Prace były zupełnie od siebie różne, więc trudno było je inaczej ocenić. Caro dodaje, że 1 pkt dostaliście za inwencję, a drugi... za to, że wiecie jak zadowolić Mistrzynię ;) Przepis Hamstura niżej, a Kirra w załączniku.

Hamstur pisze:Porg po Kashyyyk’ańsku
Potrzebne będą:
• 6 sztuk udek lub skrzydełek Porgsów ( w zastępstwie użyć np. thimiar'isa, kurczaka lub gęś)
• 2 łyżki stołowe Kashyyyk’ańskiego miodu leśnego
• 1 Ronnan’ska cytryna
• 1 Rodiańska papryka
• 4 ząbki Kashyyyk’ańskiego czosnku
• 2 Kashyyyk’ańskie cebule
• 1 mała łyżka oleju dowolnego
• Przyprawy:
o Imbir
o Sól
o Pieprz
o Tymianek
o Dodatkowe przyprawy dla smaku

Sposób przygotowania:
1. Mięso porgsów myjemy i obdzieramy ze skóry, układamy w misce. Cebulę kroimy w krążki, gnieciemy w rękach żeby puściła soki i wrzucamy do mięsa.
2. Do manierki lub słoika wlewamy 1 łyżkę oleju, 2 łyżki stołowe miodu, wyciskamy sok z całej cytryny, wyciskamy czosnek oraz dodajemy wszystkie przyprawy. Zakręcamy manierkę lub słoik i potrząsamy, by wszystko się wymieszało.
3. Polewamy kurczaka, mieszamy razem i wstawiamy do chłodnego miejsca na co najmniej 2 godziny (wookiee zostawiają je w zimnie na całe 2 dni)
4. Rozpalamy duże ognisko, najlepiej z drewna suchego i niekopcącego. Do ogniska można dodać 2-3 gałązki świeżo zerwanego świerku, by nadać mięsu leśnego zapachu. Grillujemy nad ogniem około 30 min, po 15 na każdą ze stron. Mięso musi dobrze przypiec się z wierzchu.
5. Po tym czasie mięso jest gotowe i można jeść je prosto z nad ognia. Dodatkowo można podać z nim ziemniaki lub kashyyyk’ańskimi warzywami.
Dodatkowe informacje: Jeśli nie możesz pozwolić sobie na rozpalenie ogniska, można użyć także patelni do grillowania lub kombiwaru. W takim przypadku zamiast sosnowych gałązek na patelkę dodać można trochę rozmarynu. W kombiwarze otoczyć wszystko w w folię.
UWAGA: wersja opisana tu jest przeznaczona dla stworzeń rozmiaru ludzkiego. Wersja Wookee zawiera w sobie całe Porgsy oraz Keshyyykańskie przyprawy mogące być spożywane tylko przez Wookee.
Załączniki
przepisKirr.pdf
(36.92 KiB) Pobrany 30 razy
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 28.12.2017, 11:23

Zadanie piąte: Wymyśl i opisz / narysuj idealny prezent dla wybranej Mistrzyni :)

Punkty za wywiady już niedługo wstawi Ven :)
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 28.12.2017, 11:37

Wywiad przeprowadzony przez Kirronda
Wywiad przeprowadzony przez Hamstura

Oba wywiady były zupełnie inne, ale oba podobały mi się równie mocno. Jako, że oceniam pytania - bo to jest część zależna od Was - oboje otrzymujecie ode mnie po 3 punkty :)
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 29.12.2017, 11:24

Zadanie szóste: Napisz krótkie opowiadanie pt. "50 twarzy Mistrzyń" - interpretacja dowolna ;) Ocenimy wspólnie, które najlepsze. Na to zadanie macie dwa dni (dziś i jutro) :) Wysyłajcie do mnie, a ja wstawię dziewczynom na Slacku.
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 29.12.2017, 22:56

Uwaga!
Jutro o godzinie 20 poprowadzę kalambury ;)
A tak dla zachęty... punkty, które Panowie uzyskają w czasie zabawy, dodane będą do ich puli punktów z RR ^^
Obecnie Strażnik Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 29.12.2017, 23:17

Do zadania piątego tylko Kirr wysłał mi swoją propozycję :)

Kirrond pisze:Obiad dla Caro złożony z 10 dań.
1. Kurczak z ryżem – bo masa sama się nie zrobi.
2. Gęś – witaminy same się nie wchłoną.
3. Baranina – kebab zawsze ratuje w potrzebie.
4. Omlet – białka nigdy zbyt wiele.
5. Ryba – zdrowia doda.
6. Wołowina – bo kluski, rolada i modra kapusta zawsze pasują.
7. Cielęcina – bo rodzina powinna trzymać się razem.
8. Struś – niebo w gębie, choć nie lata.
9. Koń z kopytami – galopem wigoru doda.
10. Rosół z kaczki – bo czymś wszystko trzeba popić.

Za pomysł i chęci otrzymuje wobec tego 2 pkt ^^
Awatar użytkownika
Vendea
Kontaktowanie:

Postautor: Vendea » 29.12.2017, 23:18

Dziękuje wszystkim za udział w dzisiejszym Huttowisku. Tak jak obiecałam, Panowie za udział dostaną dodatkowe punkty. :) Graliśmy dwie gry, więc w zależności od ilości:
Petrus - 1 pkt
Hamstur - 2 pkt
Awatar użytkownika
Resmi Helfire

Postautor: Resmi Helfire » 30.12.2017, 22:46

Moja kolej spełnić obietnicę, więc... ;)
Za miejsca w kalamburach:
1 msc - Kirrond - 3 pkt
2 msc - Hamstur - 2 pkt
3 msc - Thorwyn - 1 pkt
Gratulacje Panowie ^^
Obecnie Strażnik Jedi
------------------------
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 01.01.2018, 17:08

Wyniki zadania z fickiem:
- Kirrond - 5 pkt
- Hamstur - 4.5 pkt

Obie prace były świetne, bardzo trudno było wybrać choć ciut lepszą :)
Załączniki
50twarzyMistrzynKirr.pdf
Fanfic Kirronda
(27.85 KiB) Pobrany 28 razy
50twarzyMistrzynHamstur.pdf
Fanfic Hamstura
(266.41 KiB) Pobrany 28 razy
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 01.01.2018, 17:11

W imieniu wszystkich Pań dziękuję uczestnikom zabaw podczas Różowej Rewolucji 2017 :) Przede wszystkim dziękujemy Kirrondowi i Hamsturowi za dzielne uczestniczenie we wszystkich zadaniach, chęci i godne reprezentowanie męskiego grona członków JO :)

W związku z tym, że Kirr i Hamstur spisali się najlepiej, decyzją Mistrzyń obaj zostają zwycięzcami tegorocznej edycji RR i otrzymają pamiątkowe dyplomy :) Gratulujemy!
Awatar użytkownika
Kasandra
Kontaktowanie:

Postautor: Kasandra » 04.01.2018, 06:48

Gratki Panowie :)

May the Force be with you. Always.

Wróć do „Wydarzenia”