Kanoniczne pytanko

...to co rasowe Rancory lubią najbardziej :) Opisujemy tu sesje i komentarze o powyższych.
Kirrond
Adepcik

Kanoniczne pytanko

Postautor: Kirrond » 13.02.2017, 22:37

Hej, powiedzcie mi, czy ktoś gdzieś już ustalił takie rzeczy jak wiek, planeta pochodzenia Imperator Dorain? Interesują mnie wszystkie informacje jakie już gdzieś wytworzono. :)

Z góry dzięki. :D
"It seems too easy to blame everything on Xendor and the dark side. Maybe we… maybe the Jedi were partly to blame, too." - Danzigorro Potts
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Re: Kanoniczne pytanko

Postautor: Justine Helfire » 14.02.2017, 10:36

Kirrond pisze:Hej, powiedzcie mi, czy ktoś gdzieś już ustalił takie rzeczy jak wiek, planeta pochodzenia Imperator Dorain? Interesują mnie wszystkie informacje jakie już gdzieś wytworzono. :)

Chyba nie :) Wydaje mi się, że Nache chciała opisywać Imperator Dorain, no ale... także jak coś możesz takie informacje do Kanonu zaproponować.
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist
Kirrond
Adepcik

Postautor: Kirrond » 14.02.2017, 17:24

Justine Helfire pisze:
Kirrond pisze:Hej, powiedzcie mi, czy ktoś gdzieś już ustalił takie rzeczy jak wiek, planeta pochodzenia Imperator Dorain? Interesują mnie wszystkie informacje jakie już gdzieś wytworzono. :)

Chyba nie :) Wydaje mi się, że Nache chciała opisywać Imperator Dorain, no ale... także jak coś możesz takie informacje do Kanonu zaproponować.

No to Nache masz już coś do czego mogę się w ficu synchronizować, czy co wymyslę to będzie? :>
"It seems too easy to blame everything on Xendor and the dark side. Maybe we… maybe the Jedi were partly to blame, too." - Danzigorro Potts
Awatar użytkownika
Aranole

Postautor: Aranole » 05.05.2017, 19:03

Swoją drogą czy jeśli nawet Wookiepedia ma niewiele danych o planecie (którą miałbym obrać za ojczystą, przymierzam się do pisania historii postaci, na razie wiecie tak delikatnie) to moje rozwinięcie może zostać przyjęte i zaakceptowane?
Co z innymi planetami o których niewiele wiadomo - mamy gdzieś jakiś kanoniczny w ramach JO spis tego co w trakcie różnych RPG na stronie zostało ustalone?
Awatar użytkownika
Justine Helfire
Nadworny Tłumacz

Postautor: Justine Helfire » 06.05.2017, 12:23

Aranole pisze:Swoją drogą czy jeśli nawet Wookiepedia ma niewiele danych o planecie (którą miałbym obrać za ojczystą, przymierzam się do pisania historii postaci, na razie wiecie tak delikatnie) to moje rozwinięcie może zostać przyjęte i zaakceptowane?

Kanon JO jest stosunkowo nowy i jeszcze bardzo skromny. Jeśli w encyklopediach/przewodnikach dana planeta jest słabo opisana to jak najbardziej możesz wymyślić jej rozbudowaną historię lub więcej szczegółów o niej. Musisz pamiętać, że nasz Kanon jest osadzony w uniwersum Legend, mimo że dzieje się o wiele lat po zakończeniu wątków z książek/komiksów Legendarnych. Zatem jeśli piszesz rozbudowaną historię planety, to musisz odnosić się do wydarzeń z Legend, które w danym czasie miały miejsce (tj. czy np. planeta była pod władaniem Imperium, czy może była na tyle daleko od jego wpływów, że Imperialni tam nie dotarli).
W skrócie - o ile napiszesz opis, który respektuje linię czasową Legend to tak, powinien zostać przyjęty :) Odsyłam do Kirra i Caro, którzy opiekują się teraz Kanonem JO.

Aranole pisze:Co z innymi planetami o których niewiele wiadomo - mamy gdzieś jakiś kanoniczny w ramach JO spis tego co w trakcie różnych RPG na stronie zostało ustalone?

Odesłałabym do projektu, który trwa, ale zorientowałam się, że jako Adept nie masz jeszcze dostępu :P Wobec tego odsyłam do Caro i Kirra znów - oni będą lepiej wiedzieć, czy jakieś planety nowe już są stworzone.
A ogólnie na stronie na razie tylko tutaj: http://jediorder.pl/bazawiedzy/kanonjo.php?typ=info znajdują się kanoniczne informacje, jednak znajdziesz tam tylko dwa artykuły Nighta. Jak wspominałam, na razie Kanon jest ubogi.
Jedi Master - School of Knowledge & School of Diplomacy
"Ignorance is shameful only if you choose not to correct it." - Mistrzyni Jedi Restelly Quist

Wróć do „RPG&CG - czyli...”